İş İlanları: İstanbul’da İkamet Eden Zabıta Adayları Aranıyor!

İstanbul Üsküdar belediyesinin zabıta memuru alacağı açıklandı. 50 kişilik kontenjanla yapılacak çağrı için başvurular 28 Mart 2022'de başlayacak.

İstanbul Üsküdar belediyesinin zabıta memuru alacağı açıklandı. 50 kişilik kontenjanla yapılacak çağrı için başvurular 28 Mart 2022'de başlayacak.

İstanbul Üsküdar belediyesi 50 polis memuru alacak. Belediyeden yapılan açıklamada, “Üsküdar belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere; Aşağıda belirtilen boş kadrolara Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre, aşağıda belirtilen unvan, sınıf, derece, sayı, nitelikler, KPSS puan türü, KPSS taban puan ve diğer şartları taşımaları kaydıyla polis memuru alınacaktır.

Başvuru formu ve başvuru süresi

Adayların gerekli belgeleri 28 Mart 2022 tarihinden 1 Nisan 2022 mesai bitimine kadar teslim etmeleri gerekmektedir. Posta ve diğer yollarla yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği, elden teslim edilmesi gerektiği belirtilmektedir. Üsküdar Belediyesi Mimar Sinan Mahallesi Çavuşdere Caddesi No:35 ÜSKÜDAR-İSTANBUL. Ayrıca eksik bilgi ve belgelerle veya uygun niteliklere sahip olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Adaylardan Başvuru Sırasında İstenen Belgeler
Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından www.uskudar.bel.tr adresi üzerinden temin edilecektir.
Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi.
Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, e-Devlet’ten alınan kare kodlu ve barkod numaralı olan mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu çıktısı.
Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı.
Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
3 fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)
Başvurunun Genel Şartları
İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1.Türk vatandaşı olmak.

2.Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3.Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4.Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5.Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

6.İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Başvurunun Özel Şartları
1.İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2020-KPSSP3 ve Lise ve Dengi Okul 2020-KPSSP94 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

2.Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

3.657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

4.Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

5.13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

17 Şub 2022 - 09:29 - İş İlanları


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İyi 1 Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İyi 1 Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler İyi 1 Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İyi 1 Haber değil haberi geçen ajanstır.